Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7583278/public_html/wp-content/plugins/responsive-flipbook/index.php on line 60

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u7583278/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2715

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u7583278/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2719

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u7583278/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3615

Deprecated: Function create_function() is deprecated in /home/u7583278/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/framework/functions-wordpress.class.php on line 258
Dezenfeksiyon & Sterilizasyon | ERK Garaj
Koşulsuz Hijyen, Koşulsuz Sağlık...Temiz çevre, Temiz insan...Sağlıklı Nesiller.

Dezenfeksiyon - Sterilizasyon

sterilox
Faaliyet alanımız dahilinde, Araç İçi Temizliği, Hijyeni ve Bakterilerden arındırılmış bir yaşam ortamına dikkatleri çekmek için, ÖZ-DE Kimya ile birlikte oluşturduğumuz farklı hizmetleri araç, ofis, konut sahiplerine sunmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Çorum’da bir ilk olan, Araç Sterilizasyon işlemlerindeki gerçekçi ve somut görülebilen bakteri ölçümü sözle değil, swab örneğinin alınarak, bakteri ölçüm cihazı ile bakteri miktarının tespitini RLU (Reölçüm birimde tespit ederek, gerekli iç detaylı temizlik işlemi ardından gerçekleştirilen Sterilizasyon işlemi sonucunda sürücü ve yolcuların sağlığını tehdit eden bakterilerden arındırmaktayız. Relative Light Units (RLUs) bakteri miktarını tespit edebileceğimiz, Motorlu Taşıt Araçlarınız, Kreş, Anaokulu, Okullar, Ev ve Ofis Ortamları, Toplu Taşım Araçları, Halk Otobüsleri, Okul Servis Taşıtları, Şehirlerarası Otobüsler, Oyun Salonları, Spor Salonları, Sinema ve Tiyatro Salonları, Sağlık Kuruluşları, Kamu Kurum ve Kuruluşları, İbadethaneler, Toplu Yaşam alanları, gibi alanlarla birlikte, Gıda Üretim Tesisleri, Hayvancılık ve Et Entegre İşleme Tesisleri, Sağlık Kuruluşları,Laboratuar Ortamları, Büyükbaş, Küçükbaş Hayvancılık, Kanatlı Hayvan Çiftliklerinde bakteri ölçümleri, dezenfeksiyonu ve sterilizasyonunu Çorum Merkezli Bölgesel nitelikli ilk ve tek firma olarak hizmet yelpazemize eklemiş bulunuyoruz.
Hazırlık aşamaları tamamlandıktan sonra, U.L.V (Ultra Low Volume) cihazımızla, son derece ince mikro ölçekli dezenfeksiyon ve sterilizasyon ürünleri ortama uygulanarak, sağlığımızı tehdit eden bakteri ve virüslerden kurtulmuş olabiliyorsunuz. Tüm bu işlemleri bakteri ölçüm cihazımız vasıtasıyla teyit edebilirken, sterilizasyon işlemi, kullanım şartlarına bağlı olmak üzere, ortalama üç ay boyunca koruma altına almış alabilmektesiniz.Birey ve Kamu sağlığını korumak, sağlıklı yaşamı etkin kılmak için ortak yaşam alanlarının dezenfeksiyonunun yapılarak, sağlığa uygun hale getirilmesidir. Amacımız, İnsanların, çevrenin, mikroplardan korunarak hastalanma riskini en aza indirmek, yaşam kalitesini artırmak, sağlık giderlerini minimize etmektir. Böylece insanların sağlık gerekçesiyle eğitim, çalışma ve sosyal yaşamlarının olumsuz yönde etkilenmesi önlenecektir. Tüm bu işlemleri yaparken insana, hayvana, doğaya ve çevreye toksit etki yaratmayacak ürünler kullanılmaktadır. Yetkili Uygulama Merkezimiz aracılığıyla, ÖZ-DE Kimya işbirliği çerçevesinde Çorum, Amasya ve Tokat illerinde tüm dezenfeksiyon uygulamaları mobil hizmet aracımız ve kimyagerlerimiz ile verilmektedir. Detaylı bilgi ve merak ettiklerinizle ilgili bizlere her an ulaşabilirsiniz.

 

KLİMA DEZENFEKSİYONU ARAÇ İÇİ DEZENFEKSİYON

Klima araç içerisinde sıcak soğuk veren kalorifer çevresi ve içerisinde yeterli hijyenik koşullar sağlanmadığında hastalıklara yol açan zararlı mikro organizmalar, ciddi kronik hastalık riskine yol açarlar. Araç içinde klima / kalorifer hava yoluyla bulaşan hastalık oluşumuna neden olan bakteriler, küf, vbg. istenmeyen koku kaynakları klima ve kalorifer sistemine yapılan uygulama ile etkili bir koruma sağlar.

Galeri
 

KÖTÜ KOKU GİDERME - DEZENFEKSİYON

Aracınızın taban halısı, göğüs bölümleri, koltuklar, kapı içleri gibi bölgelerde hissedilen sigara, kötü koku, süt, et suyu vgb.organik kirlilik ve kokular güvenle yok edilir. Tam hijyen sağlanır. Bakteriler ve virüsler %99 oranında öldürülür. Böylelikle kabin için sürücü ve yolcuların sağlığınız için uygun hale getirilir. 

 

TOPLU TAŞIM VE OKUL SERVİSLERİ DEZENFEKSİYONU

Her gün binlerce insanın kullandığı otobüs, metro, tren, vapur, taksi ve dolmuş gibi toplu taşım araçlarının temizlik ve dezenfeksiyonu önemli bir problemdir. Kişisel temasın çok yüksek olduğu toplu taşıma araçlarında bakteri virüs ve mantarlar yuvalanarak çoğalır ve yayılırlar. Bu zararlı mikroorganizmalar koltuklar, el tutma yerleri, klimalar ve araçların yüzeyleri vasıtasıyla kolaylıkla yayılmaktadır. Bu da toplum sağlığını ciddi anlamda tehdit etmektedir. 21 milyardan fazla bakteri ve mikrobun tespit edildiği araştırmalar bu konuda sık aralıklarla dezenfeksiyon işlemini gerekli kılmaktadır.

 

KREŞ, ANAOKULU VE EĞİTİM KURUMLARI DEZENFEKSİYONU

Kreş, anaokulu ve tüm eğitim kurumlarının dezenfeksiyonunda, Okul öncesi çocukların kendi temizliklerini yapmakta yetersiz kalmaları, bağışıklık sistemleri zayıf olan çocuklarımızın mevsimsel ve bulaşıcı hastalıklara yakalanmaları daha kolay olmaktadır. Ayrıca çocukların uzun süre bir arada bulundukları yuva, kreş ve okullarda hastalıkların bulaşması kaçınılmazdır. Her ne kadar temizlik yapılıyor olsa dahi, bakteri, virüs ve mantarların suya ve birçok temizlik malzemelerine karşı dayanıklı olması dolayısıyla ayrıca dezenfeksiyon uygulanması gerekmektedir.

 

KONUT VE YAŞAM ALANLARINDA DEZENFEKSİYON

İnsanlar zamanlarının %80’den fazlasını kapalı ortamlarda geçirmektedirler. Bu nedenle iç ortam havasının insan sağlığı üzerinde çok büyük bir etkisi vardır. Bu konu ile ilgili yapılan çalışmalarda, iç ortam hava kalitesinin bozulmasının çeşitli solunum hastalıkları (astım gibi), alerjik hastalıklar (hypersensitivity preumonitis gibi) ve kansere neden olabileceği belirtilmektedir. İç ortam hava kalitesinin iyileştirilmesiyle; insan sağlığı korunup rahatsızlıklardan kaynaklanan iş kaybının ve yaşam kalitesinin azalması sağlanacak ve tıbbi tedaviler nedeniyle ortaya çıkan ekonomik kayıpların da önüne geçilecektir.

 

SPOR ALANLARI VE OYUN ALANLARININ DEZENFEKSİYONU

Kentlerde spor aktiviteleri için uygun ve doğal spor alanlarının olmayışı insanları kapalı spor salonları ile belediye parklarındaki açık spor tesislerine yönlendirmektedir. Spor yapılan ortamın temizliği, salonun havadar olması, yerlerin ve kullanılan spor aletlerinin temiz ve bakımlı olmasıdır. Spor ve egzersiz aktivitelerinde kullanılan aletlerin özellikle elle tutulan ve vücudun temas ettiği bölümlerinin üzerinde bol miktarda birikmiş insan teri birçok hastalıklara neden olmaktadır. Ayrıca bu alanlarda biriken bakteriler kötü kokulara yol açmaktadır. Oyun alanları, çocukların genelde her gün zaman geçirdiği ve eğlendiği yerlerdir. Bu alanlarda bulunan oyuncaklara çocuklar ellerini, yüzlerini, vücutlarını hatta ağızlarını temas ettirmektedirler. Bu nedenle, özellikle mevsimlik değişimler nedeniyle hastalıkların arttığı ve yayıldığı dönemlerde bu alanların dezenfekte edilmesi önem taşımaktadır.

 

KAMU VE ÖZEL HİZMET ALANLARI

Kamusal alanlarda çalışan insanların sağlığını korumak için bu alanlardaki tüm yüzeyler özellikle insanların yoğun kullandığı bölümlerin dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu tür toplu yaşam alanlarında ofis, asansör, lavabo ve wc gibi bölümlerde el hijyeni içinde ayrıca dezenfektan kullanılmalıdır.

 

AMBULANS, CENAZE VE HASTA TAŞIMA ARAÇLARININ DEZENFEKSİYONU

Cenaze aracı, hasta nakil aracı ve tabut ve sedyelerin dezenfeksiyonu çok önemli bir problemdir. Çünkü bu araçlar zararlı mikroorganizmaların bulaştığı,çoğaldığı ve yayıldığı alanlar olup sürekli kullanım halinde olduğundan çok çabuk kirlenmektedir. Bazı ölümlerin bulaşıcı hastalıklar sebebiyle olması ve bu tür alanlarda normal temizliğin yapılması yeterli olmamakta, temizlik sonrası bir dezenfeksiyon işleminin mutlaka yapılması gerekmektedir..

 

YAŞLI BAKIM EVLERİ VE EVDE BAKIM HİZMETLERİ

Bakacak kimsesi bulunmayan yaşlıların sığındıkları ve yaşamlarının kalan sürelerini geçirdikleri bakım evlerinin dezenfeksiyonu büyük önem arz etmektedir. Bizleri dünyaya getiren büyüten meslek sahibi eden büyüklerimizin temiz ve sağlıklı ortamlarda yaşamalarını sağlamak bizlerin görevidir. Gerek yaşlı bakım evlerinde kalanlar gerekse kendi evlerinde yaşamakla birlikte evde bakım hizmetleri belediyeler tarafından yapılan bu insanlar, belirli yaşların üstünde olmaları ve çoğunun sağlık sorunu yaşamaları nedeniyle kişisel bakımlarını ve hijyenlerini yapamamaktadırlar...

 

İBADETHANELERİN DEZENFEKSİYONU

Hergün yüzlerce kişinin ibadet için ziyaret ettiği camiler ve diğer ibadethaneler zararlı mikroorganizmalar (bakteri, virüs, fungus) ile birçok bulaşıcı hastalık riski altındadır. İbadethaneler bakteri yoğunluğunun yanısıra ayak, ter ve rutubet kokularından dolayı ciddi sorunlarla karşı karşıyadır. Bu tür alanlarda oluşan kokuların sebepleri bakterilerin çıkardıkları gazlar veya bakteri ölümü sebebiyle oluşan kokulardır. Camilere ayakkabısız olarak girilmesi ibadet yapılırken ellerin ve başın yere teması ise bu riskleri büyük ölçüde artırmaktadır.